V první řadě bychom rádi poděkovali za přízeň a podporu vás všech. Jsme neziskové lidskoprávní centrum a většina práce, kterou děláme, má čistě dobrovolný charakter. Pokud je Vám naše práce blízká, zvažte prosím darování malého obnosu peněz na našem webu přes darovací tlačítko. Peníze jdou na administrativní poplatky spojené s vydáváním Bulletinu a fungujícím webem. Předem děkuji všem podporovatelům!

Úvodní článek se zaměřuje na výroční zprávu vydanou Bezpečnostní informační službou. Pokud nemáte čas na pročtení celé zprávy, shrnující článek od Anny Pěničkové postačí jako základ k lepší orientaci v tom, jakým interním i externím hrozbám Česká republika čelí.

V sekci Mezinárodní trestní spravedlnost vás čeká článek Adély Čapkové o často přehlížené situaci v Súdánu. Země čelí hladomoru, který vznikl v důsledku blokace přísunu potravin oběma stranami občanské války. Adéla rozebírá fakt, že Mezinárodní trestí soud zahájil vyšetřování, ačkoli není jeho jurisdikce na tomto území tak úplně jistá. Víc se dozvíte v článku!

V evropské sekci Sára Aiblová představí rozsudek Evropského soudu pro lidská práva týkající se francouzské úpravy prostituce, která kriminalizuje nákup sexuálních služeb. Mimo rozebrání samotného případu M.A. a ostatní proti Francii, tu Sára také velmi obratně analyzuje různé feministické přístupy k prostituci.

Mezinárodní sekci tentokrát otevírá Radek Tesař, který shrnuje OSN zprávu o cílech udržitelného rozvoje. V článku se zaměřuje především na rovnost mužů a žen, klimatickou akci a oblast míru, a spravedlnost a silné instituce.

Bulletin uzavírá česká sekce, a to například článkem Denise Pauka o zprávě o extremismu v ČR, které pravidelně vydává Ministerstvo vnitra. Dočtete se třeba, že za první polovinu letoška bylo v důsledku extremismu registrováno celkem sto nenávistně motivovaných trestných činů.